1983. aastal Ameerika Ühendriikides loodud Rock’n’Roll Hall Of Fame’le sarnaselt algatas 2004. aastal Raadio Mania ka Eestis traditsiooni austada muusikuid, isikuid ja kollektiive, kes on viimase 25 aasta jooksul Eesti rockmuusika arengule kõige enam kaasa aidanud ja seda mõjutanud. Eesti oma “Rock’n’Roll Wall Of Fame’l” ehk “Eesti rocki autahvlil” asub Tallinnas kontsertklubis Rock Cafes. Esimeseks täheks Eesti “Rock’n’Roll Wall Of Fame’il” valiti Eesti tuntuim rock-trummar ja laulja, 2004. aastal meie seast lahkunud Gunnar Graps.

2006. pääses Eesti „rocki autahvlile” legendaarne ansambel Ruja, 2007. aastal kinnitati Rock Cafe seinale särav täht Tõnis Mägi nimega ning 2008. aastal sai selle au osaliseks ansambel Virmalised.  2009. aastal graveeriti järjekordsele tähele Peeter Volkonski nimi ja 2010. avasime tähe Turisti auks.

Tähele saamiseks saavad kandideerida artist või ansambel juhul, kui artisti või ansambli  esimese helisalvestuse ilmumisest on möödunud vähemalt 25 aastat või nende muusikal on olnud tähelepanuväärne mõju muusika arengule Eestis vähemalt 25 aasta jooksul.